FASCIÁLNÍ JÓGA – nově ve studiu Nirvána

Tento styl cvičení obohatí jógu o další poznání vašeho těla a to ,,o poznání fasciálního systému,,😊.

Fascie jsou součást pojivové tkáně, obalují a propojují každou část našeho těla. Fascie jsou jako jemná pavučina, nebo můžou být pevné a tlusté jako vaz. Jsou kluzké proto, aby se jednotlivé struktury v těle mohly nezávisle na sobě pohybovat. Podle nejnovějších poznatků fasciální systém kompenzuje tělesnou nerovnováhu. U přetěžované oblasti se fascie více posílí a zpevní. Nepřirozeně zesílená fascie ztrácí pružnost a přestává plnit podpůrnou funkci. Naopak obalovaný sval spíše stahuje a brání mu plně se uvolnit.

Součástí fasciální jógy je používání speciálních cvičebních pomůcek, především rollerů (pěnových válců) a automasážních míčků. Tyto pomůcky mechanicky zvyšují cirkulaci tekutin, prokrvují, regenerují svaly a odplavují toxiny. Dále zlepšují krevní oběh a podporují činnost lymfatického systému. Válce regenerují svaly a vrací je do původní délky.

Při cvičení vnímejte své tělo, aby tlak pomůcky na jednotlivé části těla nebyl bolestivý. Dbejte na pevný střed těla (zároveň posílíte střed těla) a správné dýchání.

Tento styl jógy je stále více populární a používají ho čím dál více i vrcholoví sportovci k regeneraci těla a k lepším sportovním výkonům.

Zjistíte, jak je automasáž příjemná, zábavná a plná různých pohybů😊

Fasciální jóga je u nás ve studiu Nirvána každou středu ráno v 8:30hod a večer v 18:30hod. Lekce trvá 75 minut a je zakončena relaxací, pro větší prožitek.

Sdílej článek