Přehled lekcí

„Mír pramení z vnitřku. Nehledejte ho mimo sebe.“
- buddha -

Fasciální jóga

Součástí fasciální jógy je používání speciálních cvičebních pomůcek, především rollerů (pěnových válců) a automasážních míčků. Tyto pomůcky mechanicky zvyšují cirkulaci tekutin, prokrvují, regenerují svaly a odplavují toxiny. Dále zlepšují krevní oběh a podporují činnost lymfatického systému. Válce regenerují svaly a vrací je do původní délky.

Jin jóga

Cvičení jin jógy působí na jinové části těla: kosti a pojivové tkáně. Na rozdíl od svalů, které jsou jangové povahy a mají rády pohyb, pojivovou tkáň oslovíme tichý a klidným přijetím sama sebe. Pozice jin jógy provádíme na podlaze a setrváváme v nich od tří do pěti minut. Jin jóga doplňuje a vnáší do našeho života vyváženost a harmonii. Jin a jang nemohou existovat odděleně.

Hot jóga

Hot jóga, je cvičení jógových pozic v místnosti vyhřáté na 38 – 42 stupňů se zvýšenou vlhkostí vzduchu. Trvání lekce je cca 90 minut a můžete spálit až 1200 kalorií. Sestava je tvořená specifickou sadou cviků, které na sebe plynule navazují. Díky vysoké teplotě se rozšiřují cévy, uvolňují svaly a tělo protáhnete do maximálních poloh bez zranění nebo křečí. Pročistí se vám lymfatický systém, stimulují se endokrinní žlázy, zvýší kapacita plic, posílíte činnost srdce a zklidníte svoji mysl.

Jóga pro děti

Jóga je vhodná pohybová aktivita pro děti. Pravidelným cvičením jógy se učí děti vnímat a ovládat své tělo, stejně tak i svou psychiku. Dosáhnou tak správného držení těla, lepší koordinace a rovnováhy. Lépe zvládají i stresové situace.

Jóga pro začátečníky

V těchto lekcích se naučíte správnému držení těla, plný jógový dech, základní pozice jógy, jejich správné provedení a také pozdravu slunci. Tělo si protáhnete a zrelaxujete .

Jóga pro zdravá záda

Bolí vás bedra, záda i krční páteř? Vyzkoušejte lekce pro zdravá záda, kde se dbá na správné provedení pozic za pomocí pomůcek (bobky, kostky a popruhy). Důležitý je plný jógový dech a prodýchání všech pozic. Vysvětlení správného zapojení pánevního dna a středu těla. Vhodné jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Lekce probíhá v klidném tempu. Zakončení je vždy relaxací.

Jóga ve tmě

Jóga ve tmě je lekce, která vás zavede do vnitřního světa vašeho těla, otevře vám pohled do jiného rozměru praxe. Budete se opravdu soustředit jen sami na sebe, nebudete pozorovat ostatní v dokonalosti pozic, kdy vás to u jiných lekcí většinou nutí. Základní znalost s jógovým cvičením je vítaná, ale lekce je vhodná i pro začátečníky. Pro větší prožitek je možné použít např. šátek na oči.

Pilates

Lekce pilates vám zlepší držení celého těla, uleví od bolesti zad a krční páteře. Zpevňuje zádové, břišní a hýžďové svaly. Zároveň rozvíjí sílu, rovnováhu, ohebnost i dýchání. Lekce jsou rozmanité. Součástí je použití nářádí. Posilování se střídá se strečinkem a rehabilitačními cviky.

Power jóga

Je jednoduše pro každého. Je jedno zda je vám dvacet nebo šedesát, power jóga příznivě ovlivní vaše fyzické i psychické zdraví. Největší prospěch však přinese osobám se sedavým zaměstnáním, které se již léta trápí s bolestmi zad a krční páteře. Power jóga posílí vaše ochablé zádové svalstvo, postupně vám srovná záda a naučí vás, jak správně stát i sedět. Je to dynamická, zábavná forma klasické jógy a patří mezi moderní styly jógy.

Ranní jóga

Jóga vhodná pro začátečníky s příjemným protažením, prodýcháním a relaxací. Nastartuje vaše tělo na celý den.

Relaxační jóga

Cítíte se stále unavení a bez energie? Vyzkoušejte relaxační jógu. Lekce vycházející z hatha jógy probíhá v pomalém tempu, protáhnete a uvolníte svoje tělo. Součástí jsou dechové techniky (pranájáma) a delší závěrečná relaxace. Ovlivníte pozitivně svoji psychickou stránku.

Rodiče a děti

V lekcích jógy pro rodiče s dětmi se naučíme správně dýchat, relaxovat a zároveň pomocí jednoduchých pozic držet rovnou páteř. Jednoduchá, ale i zábavná forma této jógy vás naučí víc vnímat svoje děti a děti zase svoje rodiče. Krásně se společně protáhneme, procítíme svůj dech a možná si i pohrajeme a zasmějeme se.

Vinyasa jóga

Tento styl jógy je aktivní, hravé a plynulé přecházení do pozic na vlně Udždžají dechu. Učí rozvíjet jednotlivé ásany během pozdravu slunci, je to dynamický styl u kterého se zapotíte. Tato jóga je vhodná pro pokročilé jogíny nebo odvážné začátečníky.

Wheel jóga

Wheel yoga, je jóga na kruhu. Kruh na jógu je pomůcka pro hlubší protažení páteře, hrudníku, ramen a kyčlí, velmi příjmeným způsobem pomáhá otevírat hrudník, protáhnout ramena, záda a kyčle. Kruh má ideální rozměr pro bezpečné protažení páteře. Pomocí kruhu můžete trénovat a zlepšovat své jogínské dovednosti a postupným tréninkem dosáhnout vašich cílů.