FASCIÁLNÍ JÓGA – cvičení s válcem od 2.ledna 2023

Fasciální jóga s válcem je u nás ve studiu každé liché pondělí v 18:15 hod. Lekce trvá 60 minut a je zakončena relaxací pro větší prožitek.

Tento styl cvičení obohatí jógu o další poznání vašeho těla a to ,,o poznání fasciálního systému,,😊.

Fascie jsou součást pojivové tkáně, obalují a propojují každou část našeho těla. Fascie jsou jako jemná pavučina, nebo můžou být pevné a tlusté jako vaz. Jsou kluzké proto, aby se jednotlivé struktury v těle mohly nezávisle na sobě pohybovat. Podle nejnovějších poznatků fasciální systém kompenzuje tělesnou nerovnováhu. U přetěžované oblasti se fascie více posílí a zpevní. Nepřirozeně zesílená fascie ztrácí pružnost a přestává plnit podpůrnou funkci. Naopak obalovaný sval spíše stahuje a brání mu plně se uvolnit.

Součástí fasciální jógy je používání speciálních cvičebních pomůcek, především rollerů (pěnových válců) a automasážních míčků. Tyto pomůcky mechanicky zvyšují cirkulaci tekutin, prokrvují, regenerují svaly a odplavují toxiny. Dále zlepšují krevní oběh a podporují činnost lymfatického systému. Válce regenerují svaly a vrací je do původní délky.

Užitečný pomocník: válec neboli roller slouží pro hlubokou, plošnou masáž a má velmi podobné účinky jako ruce terapeuta. Samozřejmě není tak cílená a individuální, ale i tak u celulitidy velmi nápomocná. Doporučuje se takovou automasáž provádět alespoň 5 minut každý den. Plošně rozklouzává obě vrstvy fascií, zlepšuje jejich posunlivost, a tedy umožňuje uvolnění tukových buněk. Stejně dobře jako na celulitidu pomáhá roller na zatuhlé svaly, doporučujeme ji všem běžcům a sportovcům, ale i těm, kteří sedí dlouho u počítače. Skvěle poslouží celkové regeneraci.

Tento styl cvičení je stále více populární a používají ho čím dál více i vrcholoví sportovci k regeneraci těla a k lepším sportovním výkonům. Zároveň omlazuje pokožku a napomáhá hubnutí.

Inspirativní článek: https://www.vitalia.cz/clanky/jak-se-zbavit-celulitidy-jeji-vznik-ovlivnuji-fascie/

Zjistíte, jak je automasáž příjemná, zábavná a plná různých pohybů😊

Rezervace: tel: 732 545 279email: nirvanajoga@seznam.cz
nebo přímo přes rezervační systém
 https://nirvanajoga.diva2.cz (nutná registrace )

Sdílej článek